Aktuální informace o provozu ZŠ od 12.4.2021

Aktuální informace o provozu ZŠ od 12.4.2021 1

Provoz škol od 12.4.2021

Aktuální informace o provozu ZŠ od 12. 4. 2021 do odvolání

Uvedené informace vycházejí z Mimořádného opatření o omezení provozu škol a školských zařízení od 12. dubna 2021 MZDR a Manuálů pro návrat a testování žáků z MŠMT.

KDY A PRO KOHO SE OTEVŘE ZŠ?

Od 12. dubna 2021 bude v provozu:

•  1. stupeň ZŠ málotřídních škol, u nás žáci 1. - 5. ročníku (bez rotace)
  •  Školní družina zvlášťo pro 1.- 3. třídu v prostoru stávající ŠD, včetně ranní družiny

pro 4. - 5.třídu v prostoru kmenové učebny 4. a 5. ročníku, včetně ranní družiny

• skupinové konzultace žáků 2. stupně ohrožených školním neúspěchem
  • individuální konzultace 1 žák a 1 učitel – pomoc s výukou žákům ohroženým školním neúspěchem
  • odpolední cizojazyčné a čtenářské kluby- dle pokynů konkrétních učitelů
  • stávající odpolední doučovací kroužky

TESTOVÁNÍ DĚTÍ

• Žákům základní školy se v dané škole umožňuje osobní přítomnost pouze tehdy, pokud se účastní testování s negativním výsledkem.
  • Pokud se žák neúčastní prezenčního vzdělávání z důvodu neúčasti na testování, škola bude absenci evidovat jako omluvenou.
  • Těmto žákům budou posílány týdenní plány přes dosavadní komunikační prostředky (např. třídní stránky), možnost připojit se do některých hodin online, Podle potřeby - Individuální podpora v rámci pedagogické intervence nebo využití individuální konzultace

FREKVENCE TESTOVÁNÍ:

• 2x týdně - pondělí, čtvrtek
  • První test se provede první den osobní přítomnosti dítěte ve škole v týdnu
  • Preventivní test se vždy provádí bezprostředně po příchodu do školy.
  • Žák si test dělá sám s dohledem odpovědné osoby
  • Nebude-li dítě přítomno v den termínu testování ve škole, testování se provede v den jeho příchodu.

NEMUSÍ SE TESTOVAT:

• Testovat se NEMUSÍ žáci, kteří: doloží potvrzení od lékaře nebo laboratoře, že prodělaly COVID19 a od prvního testu neuplynulo více než 90 dní,
  • “byly na testech” v zdravotnickém zařízení a mají negativní výsledek, který není starší 48 hodin.

CO DĚLAT, POKUD JE VÝSLEDEK PREVENTIVNÍHO TESTU POZITIVNÍ ŠKOLA:

• Škola vystaví dítěti potvrzení o pozitivním výsledku testu s uvedením dne a času provedení testu.
  •  Neprodleně informuje zákonného zástupce a ten si pro žáka osobně přijede
  • Žák je zatím pod dohledem odpovědného pracovníka v izolační místnosti.

ZÁKONNÝ ZÁSTUPCE:

• Zákonný zástupce dítěte je povinen telefonicky informovat o pozitivním výsledku testu poskytovatele zdravotních služeb v oboru všeobecného praktického lékařství nebo praktického lékařství pro děti a dorost.

LÉKAŘ:

• Lékař rozhodne o provedení konfirmačního vyšetření metodou RTPCR a vyplní elektronickou žádanku k tomuto vyšetření. Osoba, která měla preventivní test pozitivní, je povinna se tomuto vyšetření podrobit.

POZITIVNÍ DÍTĚ:

• Pokud má dítě pozitivní výsledek RT-PCR testu a má příznaky onemocnění COVID-19, a byl 2 dny před provedením testu nebo 2 dny po provedení testu osobně přítomen ve škole, je zákonný zástupce dítěte povinen nahlásit škole tento pozitivní výsledek testu.

HYGIENICKÁ OPATŘENÍ

• Mytí rukou teplou vodou a mýdlem, podle návodů a následná dezinfekce
  • Nevpouští se do budovy nemocné osoby
  • Ochrana úst a nosu – děti – 2 zdravotní roušky nebo respirátor, dospělí- respirátor